Çağ İzolasyon ve Yalıtım - Konya Sprey Poliüretan Köpük Isı Yalıtımı, Su Yalıtımı, Ses Yalıtımı, Poliüretan Sprey Köpük Çatı Yalıtımı, Teras ve Çatı Altı Yalıtımı ve İzolasyonu

Termal Kamera Ölçüm

Konya'da termal kamera ölçümü, ısı kayıpları tespiti, termal kamera ısı kaybı ölçümü, termografik kamera, termal kamera ısı ölçümü, termal kamera ile ısı kaybı tespitini kolaylaştırır.

Termal kameralar, sıcaklık ölçme özellikleri ve kızılötesi ışınlar yardımıyla dış cephe ve çatılarda oluşan hava akımı veya rutubet kaynaklı sorunları ve ısı yalıtımına ihtiyaç duyulan bölgeleri tespit etmek için kullanılmaktadır. Evlerin ısı yalıtım ve ısı sorunlarının belirlenmesinde kullanılan yardımcı araçlardır. Termal kameraların kızılötesi görüntüleme özelliğiyle konutların yetersiz ısı yalıtımı olan alanlarında yaşanan ısı kaçakları görüntülenebilmektedir.

Termografi gelişen teknolojinin bizlere sağladığı faydalardandır.

Termografi ; elektromanyetik spektrumun kızılötesi kısmındaki elektromanyetik ışınımını tespit eder ve elde edilen bu ışınımdan gözümüzün görebileceği resimler meydana getirir.

Tüm cisimler tarafından yapılan Infrared ışınım emisyonu sayesinde cismin sıcaklığı ön plana çıkarılır.

Bu demek oluyor ki, bir cisim tarafından salınan ışınımın miktarı ile sıcaklık doğru orantılıdır. Bu sayede termografi ile sıcaklıklar arasındaki farkları görebiliriz.

Termografik kameralarda, soğuk arka planlarda sıcak cisimler oldukça göze çarpar; insanlar ve diğer sıcak kanlı hayvanlar, gündüz veya gece çevrede kolay bir şekilde görülebilirler.

Bu teknoloji ilk olarak askeriye ve gizli servislerde kullanılmıştır. Çünkü sınır bölgelerinde gece karanlığında canlı bir cismi çıplak gözle görmek neredeyse imkansızdır. Ama termografi ile bu gözle görülemeyenler görünür hale gelir.

İlerleyen zamanlarda bu teknoloji sadece askeri amaçlı değil, yine örneğin dumandan dolayı görüş açısı olmayan itfaiyecilerin mahsur kalan insanları bulma ve yangının merkezini saptamada ya da inşaat halinde veya inşaatı bitmiş bir binanın ısı kaçaklarını tespit etmede oldukça yardımcı hale gelmiştir.

Binalardaki eksik veya yetersiz yalıtım, inşaat kusurları veya tasarım hatalarından dolayı oluşan ısı kaybı, yüksek maliyetli restorasyonlara neden olabiliyor.

Buna örnek olarak, evinizde sıcak çayınızı yudumlarken kapı ve pencerelerin kapalı olmasına rağmen bir yerlerden soğuk hava geldiğini hissedersiniz. Herkesin kesinlikle yaşadığı bu durum büyük ihtimal ile pencerelerinizin iyi bir şekilde izole edilmemesinden kaynaklanmaktadır. Bu durumu elinizi pencere çerçevesinin etrafında gezdirdiğinizde fark edeceksinizdir.

Termal kamera ile ısı yalıtım uygulaması bittikten sonra binanız tekrar görüntülenecek ve yalıtımlı hali ile önlenen ısı kayıpları tarafınıza sunulacaktır.

Konya'da termal kamera ölçümü, ısı kayıpları tespiti, termal kamera ısı kaybı ölçümü, termografik kamera, termal kamera ısı ölçümü, termal kamera ile ısı kaybı tespitini kolaylaştırır.