Çağ İzolasyon ve Yalıtım - Konya Sprey Poliüretan Köpük Isı Yalıtımı, Su Yalıtımı, Ses Yalıtımı, Poliüretan Sprey Köpük Çatı Yalıtımı, Teras ve Çatı Altı Yalıtımı ve İzolasyonu

Sprey Poliüretan Köpük

Konya'da sprey poliüretan köpük uygulaması, sprey poliüretan köpük dış cephe, sprey poliüretan köpük çatı izolasyonu, poliüretan köpük, köpük yalıtım,  sprey poliüretan köpük teras, poliüretan sprey köpük yalıtımı ile enerjiden yüksek tasarruf sağlanır.

İZOÇAĞ SPREY POLİÜRETAN NEDİR?

Özel donanımlı yüksek basınçlı sprey makinesi ile Poliol – İzosiyanat ve ajanlar , sıvı haldeyken pulvarize olarak uygulama yüzeyine püskürtülür. Püskürtülen İZOÇAĞ sıvı karışımı 3-5 saniye kadar kısa bir zaman sonra genleşerek uygulandığı yüzeye yapışmış , sert bir İZOÇAĞ köpük meydana gelir. İstenilen izolasyon kalınlığına üst üste yapılacak uygulamalarla ulaşılır. İZOÇAĞ Sprey Poliüretan köpük teflon ve plastikler dışındaki uygulanacak bütün yüzeylerde mükemmel bir yapışma sağlar.

Yüksek basınçla sıvı olarak püskürtülüp sonra köpük halini aldığı için de ; İĞNE DELİĞİNİ BİLE KAPATAN ,HİÇ BİR EKYERİ OLMAYAN , ISI KÖPRÜSÜ OLUŞTURMAYAN , BAKTERİ BARINDIRMAYAN ,  HİJYENİK, YEKPARE BİR YALITIM SAĞLAR.

 

ÇATI & TERS TAVAN İZOLASYONU

İZOÇAĞ Sprey poliüretan köpük çatı yalıtımı sorunsuz, sıkıntısız, rahat bir hayat sunar. İZOÇAĞ Poliüretan köpük ile kaplanan çatılarınız ek yersiz tek parça olmasıyla enerji giderinizi %50 oranında azaltarak tasarruf sağlar. Bununla birlikte ek yersiz ve yüzeye homojen dağılımı sayesinde iğne ucu kadar bile açık yer bırakmaz. Kiremit veya baca diplerinden gelebilecek su akıntılarını geçirmeyerek aşağıya sızmasını engeller. Başka bir faydası da çatı katlarındaki sıcak soğuk çarpışmasının sebep olduğu  küf, nem, rutubet gibi sorunlarınızı da gidermesidir. Aynı zamanda çatı içinden gelen asansör sesi, rüzgar sesi vb. gibi sesleri absorbe eder. Açık yer bırakmadığı için kuş ve benzeri canlıların çatı içine girmelerini engeller ,bakteri barındırmaz . Yatay ve dikey zeminlerde rahatlıkla uygulanır, üzerinde yürünebilir. Çatı arasını kullanmak isteyenler için en uygun çözüm alttan ters tavan arasına yapılan uygulamadır. Çatı tahtasının uzun ömürlü olmasını sağlar, çürümesini engeller, varsa kiremit – atermit vb. çatı kaplama malzemelerinizi de korur.

 

AÇIK DAM & TERAS İZOLASYONU

İZOÇAĞ Poliüretan köpük izolasyonu ile hava şartlarına en fazla maruz kalan yer olan açık dam ve teraslarda yazın sıcaktan kışın soğuktan korunmanın kesin çözümü sağlanır. Başka bir faydası da sıcak soğuk çarpışmasının sebep olduğu  terleme, küf, nem, rutubet gibi sorunlarınızı da gidermesidir.%95 kapalı hücrelerden oluşan yapısı sayesinde su izolasyonu da yapmış olur ve ekstradan su izolasyonu yapmanıza ihtiyaç kalmaz. İZOÇAĞ Poliüretan sert köpük uygulandığında üstünde rahatlıkla gezilebilir. İZOÇAĞ Sprey Poliüretan Köpük diğer izolasyon malzemelerine nispeten uygulama süresi kısadır ve daha uzun ömürlüdür. Bir çok problemi tek malzeme ile çözen mükemmel bir izolasyon malzemesidir.

 

DIŞ & İÇ CEPHE İZOLASYONU

İZOÇAĞ Sprey Poliüretan, dış cephelerde zemin ile bağlantısının uygulama anında sağlanması temel tercih sebebidir. Çift komponentli poliüretan köpük uygulama esnasında 8 saniye içerisinde tepkimeye girerek şişer bu sayede briket, duvar, bims gibi yüzeydeki yapı elamanlarıyla mükemmel bir bileşim sağlar ve aderans özelliği sayesinde yapıyı daha mukavemetli ve uzun ömürlü olmasını sağlar. Duvarımızı dübel, çivi gibi malzemelerle delmeye ihtiyaç duymadan yekpare halinde ek yersiz uygulanır. Köpük ile duvarda yapılan uygulama , bütün gözeneklere sıvı şekilde işleyerek daire ve oda aralarındaki ses sorunlarını absorbe eder. Spreyle püskürtülerek uygulanan poliüretan köpük anında genleşerek duvarda yüzde yüz aderans ve tek bir yapı elemanı gibi kalıcılık sağlar. Aynı zamanda ek yersiz uygulama sayesinde cephede ısı köprülerinin oluşmasını engeller. Başka bir faydası da çatı katları veya dairenizin kuzey cephesine gelen odalarınızda sıcak soğuk çarpışmasının sebep olduğu  terleme, küf, nem, rutubet gibi sorunlarınızı da gidermesidir.

 

TEMEL PERDE BETON & ZEMİN İZOLASYONU
Temel perde betonunda günümüzde kullanılan mebran, ziftli kağıt vb. yapı malzemeleri su yalıtımı yapması için kullanılmaktadır. Günümüzde temel perde betonunda kullanılan ziftli kağıt, mebran gibi yapı malzemeleri su yalıtımı sağlaması için kullanılsa da rutubet, nem gibi problemleri çözmez. İZOÇAĞ Sprey Poliüretan ek yersiz uygulama sayesinde ısı köprülerinin oluşmasını engelleyerek ileride oluşabilecek problemlerinize mutlak çözüm sağlar. Temel perde betonundaki çatlaklara kolayca nüfuz eder, temel kolonlarındaki demirleri oksitlenmelere karşı muhafaza eder, binanızın depreme karşı daha mukavemetli olmasını sağlar.

 

BODRUM & GARAJ İZOLASYONU

İZOÇAĞ Sprey Poliüretan uygulamalarından en fazla tercih edilenlerinden biri de bodrum ve garaj tavanı izolasyonudur. İZOÇAĞ Sprey Poliüretan ısıtılmayan bodrum-garaj tavanında, ek yerinin olmaması sayesinde yekpare uygulama yapar ve kolon kiriş kesişim noktalarında ısı köprüsü oluşmasını önler. İZOÇAĞ Sprey Poliüretan güneş görmeyen ters tavan ayrıntılarında uygulamadan sonra bırakılabileceği gibi , istenilirse üzeri aderans artırıcı solüsyon ile fileli alçı sıvayla kaplanabilir ya da direkt istenilen renkte boyanabilir.

 

ATERMİT TRAPEZ SAC ÇATI
İZOÇAĞ Sprey Poliüretan Köpük ile atermit ve trapez sac çatı izolasyonunda hem hızlı hem de verimli bir uygulama sağlanır. Büyük fabrika (tekstil , atölye vb.) ve imalathanelerin ters tavanları tek kat oluklu levha veya tek kat trapez sac ile kaplanmıştır. Bu yüzden çalışan personelin kışın soğuktan yazın sıcaktan etkilenmemesi ve yakıt tasarrufu sağlanması için İZOÇAĞ Sprey Poliüretan Köpük uygulaması oluklu atermit ve trapez sac çatı kaplamaları ters tavan uygulamasında diğer yalıtım malzemelerine kıyasla çok daha avantajlıdır. Ters tavan yüzeyine sprey olarak uygulanması, ek yerinin olmaması görüntü kirliliği oluşturmadan uygulamanın her yerinin eşit seviyede olmasını sağlar. Ayrıca İZOÇAĞ Sprey Poliüretan Köpük uygulamasının doğal rengi sarı olduğu için ferah bir çalışma ortamı oluşturarak çalışan personelin moral ve motivasyon düzeyini arttırır.

 

ENDÜSTRİYEL BİNA ÇATILARI İZOLASYON
Bundan sonra tüm endüstriyel bina çatılarını eternit ve ya tek kat saç ile kapatabilirsiniz. İzoçağ Sprey Poliüretan uygulaması sayesinde sıcak, soğuk, ses ve terleme sorunları ortadan kalkıyor. Çatınızın kaç metrekare olduğu fark etmeden hiçbir şekilde ısı kaybı ve ısı köprüsü oluşmasına izin vermeden alttan ve üstten tek parça olarak uygulanabilmektedir. Üstelik yüksek kalite ve maksimum tasarrufla. İzoçağ Sprey Poliüretan, ısı ve su izolasyonu için yüzde yüz çözüm sunar ve çatınızın döşemesine yüzde yüz destek vererek sağlamlaştırır. Rüzgara ve kar yüküne karşı çatınızı dayanıklı hale getirir. İzoçağ Sprey Poliüretan , yukarıdan yapılan bağlantı vidalarının oluşturduğu ısı köprülerini kapatır. Alttan ve üstten uygulamada iğne deliğini bile kapatmaktadır. Eskimiş çatılarınız da üstten uygulama ile ilk günkü gibi olur. Çeşitli sanayi sitelerinin çatıları için de uygulanabilmektedir. Zemin ne olursa olsun beton, ondülin, eternit, sac, mebran vs. her türlü malzemeye mükemmel aderans sağlar.

 

BESİ ÇİFTLİKLERİ İZOLASYONU
Hayvanlar da, insanlar gibi canlıdırlar ve aynı bizler gibi temel ihtiyaçları vardır. Bunların başında ısınma gelir. Hayvanların doğal ortamları dışında ihtiyaç duydukları hava koşullarını çiftlik sahiplerinin sağlaması gerekir. Kış aylarında üşüyen, yazın terleyen ve sıcaktan bunalan hayvanların verimliliklerinde önemli düşüşler olduğu bilimsel ve inkar edilemez bir gerçektir. Çiftlik sahipleri bu sorunu tabi ki hem ekonomik hem de kalıcı şekilde yapmak isterler. Uygun seviyede sıcaklık, nem ve hava sirkülâsyonu olması gereken bu tesislerin, istenilen ortam şartlarına kavuşmasının temel koşulu izolasyondur. İzolasyon, her türlü hayvan çiftliği için vazgeçilmez bir altyapı koşuludur. İzoçağ Sprey Poliüretan köpük yekpare uygulama özelliği sayesinde uygulandığı alandaki sıcağı-soğuğu hapseder ve bir bariyer vazifesi görmesiyle ısı alışverişini büyük oranda azaltarak en nitelikli ve uygun yalıtımı sağlar.

BENZER UYGULAMA ALANLARI
• Tavuk – Piliç Besi Çiftlikleri
• Mandıralar
• Kapalı Balık Üretim Çiftlikleri
• Büyükbaş Hayvan Çiftlikleri
• Haralar
• Arı Kovanları vb.

 

BORU & TANK AMBALAJI İZOLASYONU
Sprey poliüretanın her alanda sorunsuz bir şekilde uygulanabilme özelliğine sahiptir.Sprey poliüretan, boruların ve ambalajların izolasyonunda da kullanılır. Borulardan geçen; yanıcı, akıcı,  gıdasal vb. maddelerin ısınma ve soğumasına engel olarak metodik aktarma şartlarını sağlar. Kullanım yoğunluğu çok olmasa da özel istek üzerine mesafe fark etmeden gönderilecek kolilerin iç ve dış yüzeyleri sprey poliüretanla kaplanarak buzlu taşıma dahi yapılabilir. Örneğin; balık yumurtası ve kan torbaları, organ nakli ve özel muhafazalar için kullanılmaktadır. Buzdolabı, derin dondurucu gibi soğutucu aletlerin etrafı da tamamen poliüretan sert köpükle kaplıdır. Gelişen teknoloji ile artık çelik kapı imalatında hem ısı köprüsü oluşturmaması hem de ses yalıtımı yapmasından dolayı tercih edilir hale gelmiştir.

 

SOĞUK HAVA DEPOSU & TAŞIMACILIK

Ev ve iş yerlerimizde günlük tüketimimizi koruyabilmek için buzdolapları kullanmaktayız. Ama çiftçiler, toptancılar ve marketler bu gıdaları koruyabilmek için daha büyük ve kapsamlı soğutuculara ihtiyaç duyarlar.

Soğuk hava depoları ya da soğuk odalar denilen bu tesislerin büyüklükleri yüzlerce veya binlerce metrekareye ulaşabilmektedir. İzoçağ Sprey poliüretan köpük uygulaması ile bu depoların kurulmasında hızlı, kaliteli, kalıcı ve son derece ekonomik çözümler sağlanmaktadır. Ortamı soğutan iklimleme aygıtı olsa da, soğuk havayı çok uzun süre muhafaza eden sprey poliüretan izolasyon sistemidir. Sprey poliüretan köpüğün yekpare uygulama özelliği sayesinde ısı köprüsü oluşturmaz. Soğuk havanın dışarıya çıkmasına ve sıcak havanın içeriyi etkilemesine izin vermeyerek etkin bir ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu sağlar. Su ve nemden etkilenmemesi, ek yeri olmaması , yük taşıma kabiliyetinin yüksek olması, bakteri ve haşere barındırmaması  tercih edilme sebeplerindendir.

Konya'da sprey poliüretan köpük uygulaması, sprey poliüretan köpük dış cephe, sprey poliüretan köpük çatı izolasyonu, poliüretan köpük, köpük yalıtım, sprey poliüretan köpük teras, poliüretan sprey köpük yalıtımı ile enerjiden yüksek tasarruf sağlanır.